• storybook

7.5 | Задачі на знаходження числа за його відсотком


- Мишко... Мишко.., - слабким голосом покликав Макс.

Другий день Макс лежав, хоч іноді й сидів, у ліжку, пив компот, хоч іноді й молоко, приймав ліки, які йому призначив лікар, і спав. Але вільний від цих занять час присвячував роздумам про те, як він пропустить розпродаж у крамниці коміксів і, принаймні, ще місяць збиратиме гроші, щоб купити комікс про Людей Ікс за повну ціну. Цілий місяць!

- Мишко.., - майже простогнав Макс якнайжалісливішим голосом.

- Що? Що сталося, Максику? Що з тобою? - забігла в кімнату занепокоєна Марійка.

- Допоможи мені, - прошепотів Макс трагічно. - Тільки ти можеш мені допомогти.

- Так, братику, все, що скажеш. Принести ще компоту чи молока?

- Мишко, я скоро обернуся на теля від цього молока або навіть на рожеве теля, бо мій організм просочений компотом, - значно бадьоріше запротестував Макс.

- Максе, ти не мариш від температури? Яке теля?

Макс сів у ліжку.

- Мишко, зосередься. Мені потрібна допомога. Сходи, будь ласка, в мою улюблену крамницю коміксів і купи новий випуск про Людей Ікс.

- Добре, Максику, завтра після школи куплю, - радо погодилася Марійка.

- Ні, Мишко, ні, рятуй. Завтра не можна, треба сьогодні.

- Чому? - здивувалася Марійка. - Комікс збиває температуру?

- Ага, - випалив Макс. - Тобто ні, просто сьогодні ще діє знижка 20%, і комікс коштує 320грн. А завтра він буде значно дорожчий. І мені доведеться збирати гроші щонайменше місяць.

- Ого, місяць? - співчутливо перепитала Марійка. - Ясно. Це ж скільки він коштує без знижки?

- Зараз, - зітхнув Макс. - Порахуймо. Якщо знижка становить 20%, то нова ціна 320грн — це 80% від повної ціни. Отже, на 1% припадає... 320:80=4грн. А якщо помножити 4 на 100%, буде 400грн. От тобі й повна ціна.

- Ясно, таки дорого, - погодилася Марійка. - А ще, знаєш, як можна було порахувати? Виразити 80% десятковим дробом — 0,8 — і поділити нову ціну 320грн на 0,8. Виходить 400грн.

- Класно, Мишко, ти молодчина, а я на хвору голову й забув про цей спосіб. Точно. То врятуєш мене?

- Звісно. Я тоді побігла, поки крамниця не зачинилася. Марка з собою візьму, а з тобою Сьомий посидить. Зараз я його принесу. Чи, може, Діда? Хай тобі трави свої заварить?

- Ні, ні, - запротестував Макс. - Краще Сьомого тягни. А Діду скажи, що я сплю. Будь ласка.

Марійка цьомнула брата й побігла за цілющим коміксом.


Запитання для перевірки розуміння теми:


1. Назвіть способи знаходження числа за його відсотком? (Знайти 1% від нового числа і помножити на 100%. Виразити відсоток десятковим дробом і поділити нове число на цей дріб.)

2. Ви прочитали 25% книжки за 2 дні. За скільки днів ви прочитаєте всю книжку, якщо будете читати стільки ж сторінок на день?

3. На вашу думку, турбота й дружня підтримка допомагають одужати? По-вашому, на скільки відсотків стан здоров’я залежить від настрою?Створи свій власний пост про ситуації з твого життя або ідеї, які тобі прийшли на думку після ознайомлення з цією темою.

Ти можеш: 1) Написати історію; 2) Додати відео або малюнок своєї відповіді чи ідеї; 3) Комбінувати ці варіанти.


Для створення поста зареєструйся на сайті або зайди у свій акаунт, якщо вже є реєстрація. Після чого на початку розділу БЛОГ з'являється кнопка "Создать пост+".

205 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі