• storybook

6.4 | Додавання та віднімання десяткових дробів


Макс заходив до вітальні, обережно притримуючи двері ногою. В обох руках він ніс по морозиву, під пахвою — пакет із зефіром, кексами, цукерками, і вже уявляв, як зрадіє сестра. Аж раптом...

— Ти що, їси морозиво? — напустилася на брата Марійка.

— А що такого? Я і тобі приніс... — розгубився Макс.

— Це ж дуже шкідливо! У солодкому повно вуглеводів! От подивись, я і таблицю повісила! — Марійка тицьнула пальцем на стіну, де і справді висів аркушик, потім вихопила у брата пакет і подивилася на обгортки пачок.

— Тільки глянь, що ти мені приніс! Упаковка зефіру важить 400 грамів і містить 319,2 грама вуглеводів, кожен кекс — 62,2 грама, у ста грамах цукерок 59,4, у порції морозива 24,5, — обурилася дівчинка.

Макс мовчки пройшов на кухню, поклав морозиво у холодильник і повернувся до вітальні. Він сів на диван і подивися на Марійку.

— Скільки, кажеш, вуглеводів?

— Аж 465,3, — підрахувала на аркуші сестра.

— Скажи мені, Мишко, — Макс нахилився до неї, — а відколи це ти розлюбила морозиво і рахуєш кількість цих... вуглеводів?

— Я хочу бути тоненькою й тендітною, як модель у телевізорі! — стисла губки Марійка.

— Ти й так за стовпом ховаєшся, — засміявся Макс, — а як ще більше схуднеш — то зовсім щезнеш. Так, мала, не хочеш солодкого — не їж, зуби будуть здоровіші, але сідати на ці всі дієти-шмуєти тобі ні до чого. Ти ростеш і маєш повноцінно харчуватися!.. А що, зовсім-зовсім не хочеться солодкого? — він хитро глянув на сестру.

Марійка насупилася:

— Хочеться... Але я собі вже пообіцяла їсти якнайменше солодкого хоча б тиждень. Мені можна вживати не більше 300 грамів вуглеводів на день. Але ж частина вуглеводів припадає на основну їжу, яку мама готує… То я собі вирішила їсти не більше 150 вуглеводів зі смаколиками.

— Похвально! — Макс підійшов до таблиці. — А яблука тобі можна? Скільки там у них вуглеводів за таблицею? На кожне яблуко 13,25 грама. А ще є в’ялені фініки, вони смачні та корисні. Це скільки тобі можна на день морозива, кексів, яблук і фініків?

Марійка підрахувала:

— Якщо від 150 відняти 24,5 — порція морозива, то залишиться 125,5 грама, в одному кексі 62,2 грама, у двох яблуках 26,5 грама, і залишається ще 36,8, і це як раз півпакетика в’ялених фініків.

— Ось і добре, — зрадів Макс, — тобто на день ти можеш їсти морозиво, кекс, яблуко і дещицю фініків. Окей, збирайся, підемо по яблука з фініками! Виберу тобі найгарніші!


Запитання для перевірки розуміння теми:


1. Скільки грамів вуглеводів спожила б Марійка, якби з’їла усе, що приніс Макс, за винятком цукерок? На скільки грамів вуглеводів вона перевищила б свою норму?

2. Де ще ми користуємося комою?

3. Якщо записати дріб 1/4 як десятковий, то вийде 0,25. Як, на вашу думку, це пов’язано з тим, що цифра 4 латиною називається “кватуор” (quattuor), а в деяких українських регіонах об’єм у 250 мілілітрів теж здавна називають квартою?Створи свій власний пост про ситуації з твого життя або ідеї, які тобі прийшли на думку після ознайомлення з цією темою.

Ти можеш: 1) Написати історію; 2) Додати відео або малюнок своєї відповіді чи ідеї; 3) Комбінувати ці варіанти.


Для створення поста зареєструйся на сайті або зайди у свій акаунт, якщо вже є реєстрація. Після чого на початку розділу БЛОГ з'являється кнопка "Создать пост+".

72 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі