6.10 | Середнє арифметичнеМарійка вже годину крутилася перед дзеркалом у вітальні, присідала, ставала навшпиньки, супилася і ворушила губами. Сьомий чіплявся до малої, перевертався на спину і терся їй об ноги, та дівчинка не звертала на єнота уваги.

- Зарядку робиш, Мишко?

- Я не роблю зарядку! – Сестра повернула до брата набурмосену мордочку. – Валька каже, що я маленька! І коротушкою мене обзиває.

- Так ти ж ще мала. – знизав Макс плечима.

- Мала - це не коротушка! – тупнула ногою дівчинка. – Мала може бути велика, тобто, не коротушка, тобто не мала... Ти чого причепився!

- Оу, оу, Мишуня - хлопець підійшов до сестрички і обняв її за плечі. – Я просто кажу – ти не коротушка. В тебе нормальний зріст. Для свого віку. А за віком ти – ще мала. В середньому в тебе зріст такий, як і має бути.

- Може він і має бути таким в твоєму Середньому, а я – коротушка! – мала шмигнула носом і глянула спідлоба на брата. – А де це – Середнє?

- Тобто - де? А-а-а! Це не де, я як. Дивись!

Макс підхопив з комоду олівця і підійшов до стіни.

- У Вальки десь такий зріст? – він провів риску на стіні.

- Ага. – шморгнула носом Сестра.

- А ось зріст Борі. Такий?

- Ага.

- Не агакай, що за манери. А от твій зріст. А є нижчі за тебе в класі?

- Є. Оля і Денис, вони отакі.

- Отакі? Добре. Давай міряти все це все. Де лінійка? А, от. У Вальки зріст 141 см. У Олі – 136, у Борі – 143, у Дениса – 137 , а у тебе – 138 см. У кожного з вас різний зріст. Але якщо всіх вас скласти разом і розділити на рівні частини, ну, на стільки, скільки вас було, поки не склали, вийде п’ять однакових чоловічків однакового середнього зросту.

- Не вийде з нас однакових чоловічків. – буркнула Мишка. - Олька- кирпата, у мене волосся довше ніж у Вальки, а Боря взагалі, хлопчик.

- Та ясно, що ви всі різні, ніхто вас зліплювати і ділити не збирається. Ми тут математикою займаємося, нам цифр достатньо буде. - засміявся Макс, Дивись - додаємо зріст Вальки до зросту Олі, Дениса, Борі і твого, і вийде...

- Велетень! – засміялася Сестра.

- Іще б. 141 + 136 + 143 + 137 + 138 = 695. Так. Вас - п’ятеро. Ділимо 695 : 5, то це буде 139. Отже, середній для вашого віку зріст – 139 сантиметрів. А ти всього на один сантиметр менша за середній зріст!

- То я математично не коротушка? – мала пильно глянула на брата.

- Ні. – засміявся Макс. – Ні математично, ні фактично. В тебе абсолютно нормальний зріст.

Наступного дня, коли вони збиралися до школи, Макс помітив, що сестра взуває якісь нові кросівки.

- В тебе нове взуття? – спитав він.

- Так. З підбором в два сантиметри. Я вчора порахувала – якщо середній зріст 139 см, у мене зріст 138 см, то якщо я додам підбори висотою в 2 см, то мій зріст буде на 1 см вище середнього!

- Так в тебе ж нормальний зріст!

Марійка труснула кісками і задерла носик.

- Справжня жінка ніколи не буде середнім арифметичним. Взагалі – ніяким середнім. – поважно сказала вона і пішла до шкільного автобусу.


Запитання для перевірки розуміння теми:


1. Будь ласка, розрахуйте середнє арифметичне із наступних цифр: 5, 19, 33, 37 і 51.

2. Будь ласка, розрахуйте середнє арифметичне віку вашої родини.

3. Будь ласка, дайте відповідь на одне із питань: чому нам потрібні порівняння? Яким буде нашим життя, якщо не існуватиме порівнянь? Як порівняння може вплинути на наші почуття?Створи свій власний пост про ситуації з твого життя або ідеї, які тобі прийшли на думку після ознайомлення з цією темою.

Ти можеш: 1) Написати історію; 2) Додати відео або малюнок своєї відповіді чи ідеї; 3) Комбінувати ці варіанти.


Для створення поста зареєструйся на сайті або зайди у свій акаунт, якщо вже є реєстрація. Після чого на початку розділу БЛОГ з'являється кнопка "Создать пост+".


253 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі