• storybook

5.9 | Віднімання та додавання мішаних чисел


Зранку в Макса задзвонив телефон. У слухавці почувся гучний голос Марка:

— Максе! Хапай великі банки й біжи до мене!

— Що трапилось?

— Миші! Мої лабораторні миші! Їх треба розсадити!

— Нащо?

— Аж у трьох сімей одночасно народилися малята, а банок бракує, і всі миші товчуться одна по одній. Біжи швидше!

Макс витяг із кухні три великі банки і побіг до сусідської оселі.

У Марковій лабораторії — звичний безлад. Як завжди, щось булькало та шипіло. З банок дивилися чорненькі очка мишок, в акваріумі жваво плавали різнобарвні рибки.

Макс поставив на стіл банки:

— Що тут у тебе?

Марко показав на два невеликі вольєри, у яких юрмилися білі мишки:

— Розумієш, в одній банці може жити максимум п’ять мишок — бо інакше їм затісно. А тут у трьох сімей знайшлися малюки. Отже, треба розсадити дорослих мишей і маркувати банки — хто з якої. Я ж різні родини на різному кормі тримаю!

— Ну, до справи!

Хлопці взяли бобини із різнокольоровим скотчем і заходилися клеїти його на банки. Потім пересадили частину мишок у пусті ємкості.

Тепер на столі стояли дві банки з синьою рискою, дві з червоною та дві з жовтою.

— Та-а-ак, — задоволено протягнув Марко, оглядаючи банки. — Тепер у нас є по одній банці, в якій немає вільних місць, тобто по п’ять мишей, і по одній не до кінця заповненій. Як би мишей усіх порахувати?

— А запросто, — відгукнувся Макс. — У тебе, наприклад, у «синіх» банках 5/5 та 3/5 мишей, це буде 8/5, а в червоних 6/5, і в жовтих 9/5. Це треба скласти.

— Ти що, хочеш їх усіх в одну банку запустити? — Марко округлив очі.

— Та ні! Теоретично у тебе 23 миші, які мають сидіти по 5 у банках. Якби ти їх міг змішувати, то вийшло б 4 банки по 5 мишей і ще одна, де їх три. А разом мишей все одно 23. Кумедні вони... — Макс постукав по одній банці, і мишка стала на задні лапки.

— Подобаються? — загорівся Марко. — Хочеш забрати одну банку? Ну хоча б ту, де три мишки!

— Це в тебе лишиться 20 мишей, — швидко порахував Макс, а потім уявив, як він приносить додому банку з мишами, єнот Сьомий її перевертає, миші розбігаються по будинку, усе гризуть і кубляться у дивані, а за півроку їх більшає настільки, що його дім перетворюється на мишаче королівство...

— Знаєш що? — рішуче сказав він. — Нехай усі лишаються у тебе. Нам і Сьомого вистачає.

Запитання для перевірки розуміння теми:


1. Скільки мишей залишилося б у Марка, якби йому вдалося віддати Максові п’ятьох мишей? Запиши мішаним числом.

2. Наталка вирішила виділити під троянди 3/20 клумби, під чорнобривці — 4/20, під айстри — 6/20, під тюльпани — 2/20 та під гладіолуси — 7/20. Чи зможе вона реалізувати свій план?

3. Як знання правил складання мішаних чисел допомагає нам у плануванні?Створи свій власний пост про ситуації з твого життя або ідеї, які тобі прийшли на думку після ознайомлення з цією темою.

Ти можеш: 1) Написати історію; 2) Додати відео або малюнок своєї відповіді чи ідеї; 3) Комбінувати ці варіанти.


Для створення поста зареєструйся на сайті або зайди у свій акаунт, якщо вже є реєстрація. Після чого на початку розділу БЛОГ з'являється кнопка "Создать пост+".

37 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі