• storybook

5.8 | Мішані числа. Уявлення про мішані числа


— За маму… за тата… за Діда…

— Мишко! — чого тільки не бачив Макс у своєму життя, але сестра, яка на сон грядущий качає прес посеред кухні, — ні, таке він бачив вперше. — Що за номер?!

— Худну! — видихнула Мишка і знову склалася навпіл.

— Ага-а-а, — Макс відкрив холодильник. — З’їла піцу, і першу, і другу! І вирішила покарати себе на місці злочину.

— Смійся! — знову видихнула мала, склалась, піднялась, завмерла на мить — і знесилено впала на килимок. — Але я свого доб’юся.

— Ну-ну, — Макс сів за стіл. — І чого саме?

— Ідеальної стрункості.

— Якої?! Чого?! Знову журнальчиків дівчачих начиталася? — Макс підвівся і подав руки сестрі. — Досить. Час до душу й у ліжко.

— Ох! — Мишка вклала пальчики в братові долоні та граційно підвелась. — Я молода, симпатична. Проте далеко не ідеал!

— Почало-о-ося, — Макс іронічно мотнув головою. — І що ж це за ідеї про ідеал?

— А ти не знаєш! — Мишка драматично скинула руки. — Ідеальні дівчата — ті, які усім подобаються. На них рівняються!

— Ну ясно. Як на тебе фотографи не полюють, то ти не така.

— Але я стану! Вчора склала собі список правил — щодня зарядку робити, після сьомої вечора не їсти… — Макс слухав сестру, дивився на неї та не міг зрозуміти, кого та копіює. Якусь актрису? Чи модель?.. — І от після полуденка я трималась, трималась, а потім не втрималась і з’їла піцу! Цілу! І ще одну четвертинку! І… ще половину… — Мишка безсило впустила руки на коліна.

— Он яка ти! — Макс примружився. — Готувала для всіх, з’їла сама, нікому не залишила. Але я тобі пробачу. Якщо пообіцяєш мені…

— Та як я можу тобі пообіцяти, якщо я навіть перед собою слова не тримаю! — Мишка ледь не плакала. — Я ж порушила правило номер один — їла на ніч! І правило номер два — з’їла… Одну, дві, три… Сім четвертих піци… Якась чортівня… Якесь… несправжнє число!

— Стоп! — Макс підняв долоні. — Число таке є. Називається мішане. Бо там змішані й ціла частинка, й дробова. Я тобі зараз по секрету скажу одну важливу річ: качати прес для схуднення — це добре. Але ж і розумова робота чудово спалює калорії!

— Да ну, — зиркнула Мишка.

— Ну да! Давай, визнач, яка тут ціла частка.

— Чотири чверті.

— Тобто?

— Одиниця.

— Ти худнеш просто на очах! А дробова частка?

— Хм, — Мишка замислилась. — Три чверті… Три чверті!

— Впізнаю свою сестру, — легесенько штурхнув її Макс. — Правильно: одиниця і три чверті. Мішане число. Такий підвид дробів. Ясно?

— Ясно.

— А от як ти дійшла до того, що розлюбила саму себе, — мені не ясно. Невже ти думаєш, що з тобою дружитимуть через те, що ти схожа на модну красуню? Більше впевненості! Таких, як ти, у світі більше нема. А мені особисто інша сестра і не потрібна.

— Максику!.. — Мишка засяяла.

— Все в порядку, — обійняв її Макс. — Пішли спати. І хай тобі насниться, що ти читаєш розумні книжки, а не якусь дурню.

Запитання для перевірки розуміння теми:


1. Оксанка, Іринка та Даринка з’їли 33/8 частин апельсина. Скільки цілих апельсинів вони з’їли і скільки апельсинів їм довелося очистити від кожури?

2. Складіть власний режим дня, застосовуючи дроби. Чи знадобляться при цьому мішані числа? Що саме вони можуть виражати?

3. Навіщо потрібні мішані числа (адже те саме можна записувати неправильними дробами)?Створи свій власний пост про ситуації з твого життя або ідеї, які тобі прийшли на думку після ознайомлення з цією темою.

Ти можеш: 1) Написати історію; 2) Додати відео або малюнок своєї відповіді чи ідеї; 3) Комбінувати ці варіанти.


Для створення поста зареєструйся на сайті або зайди у свій акаунт, якщо вже є реєстрація. Після чого на початку розділу БЛОГ з'являється кнопка "Создать пост+".

59 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі