• storybook

5.6 | Порівняння звичайних дробів з однаковими чисельниками


Шкільний автобус відчинив двері навпроти Марійчиного дому. З автобуса вийшли Марійка та Марко з однаковими великими коробками. Автобус поїхав собі далі, а діти зупинилися біля паркану.

— Усе, домовилися: я лишу тобі цілий шматок, — Марко мав дуже серйозний вигляд. — Тільки спочатку хочу мамі показати цілу та всіх своїх пригостити.

— Звісно! Я теж! — через хвилювання Марійка аж забула застібнути рюкзачка. — Треба всіх почастувати. Тільки не забудь — бо дуже мені кортить спробувати твою піцу. Якось я ніколи не їла з ананасами.

— А я — із солоними огірками. Це супер, що нам влаштували такий майстер-клас!

— Ага! Ну гайда вже, бо зовсім захолоне.

І діти порозбігалися по домівках.

Десь за годину біля діри у паркані.

Марко дуже повільно жує Марійчину піцу та дуже уважно роздивляється шматок з усіх боків. Марійка тримає в руках шматок Маркової піци, але не їсть.

— Марку, я не розумію, як так сталося. Я ж порівну! На всіх. І цілий шматок тобі, — Марійчині брови болісно зібралися в купку.

— Марійко, щодо тебе не сумніваюся. Я думаю — як це технічно могло статися, що мій шматок значно менший від твого.

— Це у тебе більший, а у мене вийшов — менший! — здавалося, Марійка зараз заплаче.

— Все одно. Я хотів спробувати із солоними огірками, і ось цей шматок, ти поділила на всіх, і він менший, ніж я відрізав тобі з ананасами, хоча я також різав на всіх.

— Марко, а на кого ти піцу ділив?

— Ну як? На всіх. Всіх наших — мама, тато, я. І ти.

— Так отож. А всі наші — то мама, і тато, і я, а ще Макс, а ще Дід. І ти.

Маркове обличчя враз посвітлішало:

— Зрозуміло! Ваших зі мною шестеро, а наших із тобою — четверо. Менше людей, на кого треба ділити. Тому мій шматок більший. Їж, Марійко, піца вже зовсім захолола! А смачно вийшло!

Сьомий у кущах також вважав, що смачно, але йому залишилося тільки понюхати.

Запитання для перевірки розуміння теми:


1. Порівняйте дроби: одна шоста і одна восьма, три восьмих і три дванадцятих.

2. На дні народження Ліза, Сашко та Даніель почали грати в настільну гру. Щойно вони розділили картки на всіх, із сусідньої кімнати прибігли Софія та Наталка і також забажали грати. Довелося ділити картки ще раз. Скільки карток отримав кожний гравець спочатку, скільки — у другий раз, що змінилося і чому так сталося, якщо карток у грі 60 штук?

3. Що ми завжди ділимо на всіх?Створи свій власний пост про ситуації з твого життя або ідеї, які тобі прийшли на думку після ознайомлення з цією темою.

Ти можеш: 1) Написати історію; 2) Додати відео або малюнок своєї відповіді чи ідеї; 3) Комбінувати ці варіанти.


Для створення поста зареєструйся на сайті або зайди у свій акаунт, якщо вже є реєстрація. Після чого на початку розділу БЛОГ з'являється кнопка "Создать пост+".


43 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі