• storybook

5.3 | Правильні і неправильні дроби. Порівняння правильних і неправильних дробів


Діти їхали додому у шкільному автобусі. Марійка уважно дивилася у вікно, а потім повернулася до Марка:

— Глянь, які дивні дроби на будинках: 37/16, 8/2, 16/8... Це хіба правильно? Верхня частина дробу — це ж частина цілого і має бути менша від нижньої. Я не можу взяти 37 частин, якщо є тільки 16...

— І справді, неправильний дріб, — посміхнувся Марко, — бо це не дріб, а номер будинку. Це означає, що на одній вулиці цей дім має номер 37, а на другій — 16, бо стоїть на розі.

Автобус їхав містом, у вікні пропливали крамниці, житлові будинки та сквери.

— А все одно, якби це був дріб, то виходило б, що 37 частин від цілого, якого 16 частин, — це два цілих і ще залишилось би 5 частин від 16, — замислилася Марійка.

— Точно, Мишко! Якби це був дріб, то він би так і називався — неправильний. У правильного дробу верхня частина, чисельник, менша від нижньої, знаменника, а в неправильного навпаки — чисельник більший або такий самий, як знаменник, — розсудив Марко.

— О, дивись, — Марійка аж підскочила на місці, — на рожевому будинку написано: 17/17. Це те, що ти щойно казав? Коли чисельник і знаменник однакові — то це просто вся штука, одиниця. І цей дріб теж неправильний.

Марко кивнув. Автобус повернув на широку вулицю. Обабіч дороги стояли великі будинки.

— Нудно їхати, — повернувся Марко до дівчинки. — Давай грати! Я дивлюся в праве вікно, а ти — в ліве. Якщо зустрічаємо дроби на будинках, то порівнюємо їх. У кого більший дріб — той і виграв.

— А як зрозуміти, чий дріб більше? — замислилась Марійка.

— Дуже просто. Неправильний дріб завжди більший за правильний. Ну що, починаємо?

За десять хвилин діти вийшли з автобуса. Вони відшукали чотири пари дробів, а рахунок був 3:1 на користь Марійки. Марко не засмутився, попрощався із сусідкою й пішов додому.

— Я виграла-а-а! — Марійка з переможним кличем пробігла через вітальню на терасу, де куняв Дід. — Я виграла в Марка, Діду!

— От і добре, — кивнув той. — У що грали?

— У дроби! Правильні й неправильні!

— А що виграла? — зацікавився Дід.

— Нічого... Ми забули домовитись про приз, — розгубилась дівчинка. — Тоді завтра знову треба зіграти.

Запитання для перевірки розуміння теми:


1. Як записати у формі дробу перемогу Марійки? А програш Марка? Визначте, це правильні чи неправильні дроби.

2. Чи доводиться вам у житті мати справу з правильними дробами? А з неправильними?

3. Як вважаєте, чому монети вартістю у копійки називають дрібними?Створи свій власний пост про ситуації з твого життя або ідеї, які тобі прийшли на думку після ознайомлення з цією темою.

Ти можеш: 1) Написати історію; 2) Додати відео або малюнок своєї відповіді чи ідеї; 3) Комбінувати ці варіанти.


Для створення поста зареєструйся на сайті або зайди у свій акаунт, якщо вже є реєстрація. Після чого на початку розділу БЛОГ з'являється кнопка "Создать пост+".

53 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі