• storybook

5.1 | Уявлення про звичайні дробиМакс і Марійкою вирішили побудувати будиночок на старому дубі, що ріс на задньому дворі. Справа неабияка, треба все продумати. І діти розклали посеред вітальні величезний ватман, олівці та лінійки.

Будинок має бути із дерев’яним балконом і невеликим горищем. Підніматися до будиночка треба мотузяною драбинкою. Дорослим вхід заборонено.

На ватмані Макс креслив план: двері — тут, вікна — тут, три однакові кімнатки. Над ними горище із віконечком. Нагорі — флюгер, з дашка звисають дзвіночки.

— Де буде моя кімната? — спитала Марійка.

— Тут, — Макс показав олівцем на один із квадратів. — Це твоя, це моя, а ця буде для гостей. Все чесно. Одна третина тобі, одна — мені. І спільна територія, куди запросимо Марка, а може, й Аліса погодиться заскочити на чай.

— А Сьомому буде горище! — зраділа Марійка. — Тоді моя кімната буде не третиною, а четвертиною, вірно? Бо усього три кімнатки й горище, це чотири приміщення, і моє — одне з них.

— Маєш рацію! Так і запишу: одна четверта належить Мишці, одна четверта — мені, одна четверта — Сьомому, і ще одна четверта — для гостей.

— Як це ти так дивно записав? Одна цифра над другою, риска... Що це? — Марійка пошкребла нігтем дивні цифри.

— Це простий дріб, і його легко зрозуміти. Дивись, цифра згори — це чисельник, він показує, скільки частин беремо від загальної кількості. А загальну кількість ставимо у нижню частину, це буде знаменник. Отже, дріб — те, що показує, скільки дрібніших частин, подрібнених, — пояснив Макс.

Марійка подивилася на свою долоню, потім показала Максу два пальці:

— А як це записати?

— Зараз розберемося. Нижня частина дробу показує, скільки усього частин. То яка цифра має бути внизу? — Макс підсунув до сестри олівець і папірчик.

— П’ять...

— Правильно. Проводь над цифрою риску. А верхня частина — це скільки ми враховуємо. Тоді яка цифра згори?

— Два! Це виходить два пальці від п’ятьох.

— Правильно говорити — дві п’ятих частини, — виправив Макс.

— Прикольно, — посміхнулася Марійка. — Так у мене буде одна четверта частина будиночка! Я свою кімнату пофарбую у жовтий колір, щоб було як сонечко!

— А я свою — у синій, і намалюю на стелі зоряне небо, — загорівся ідеєю Макс.

Єнот неуважно слухав їхні плани. Він не хотів собі горища у будиночку на дубі. Він хотів ролики.

Запитання для перевірки розуміння теми:


1. Як записати дробом разом кімнати Макса і Марічки у будиночку на дереві?

2. Яким дробом можна записати літні канікули щодо року? Напишіть три варіанти.

3. Як вважаєте, що означає німецьке прислів'я “Потрапити у дроби”? (Потрапити у важке становище, вскочити в халепу). Подумайте, чи варто, “потрапивши у дроби”, помножувати зусилля?Створи свій власний пост про ситуації з твого життя або ідеї, які тобі прийшли на думку після ознайомлення з цією темою.

Ти можеш: 1) Написати історію; 2) Додати відео або малюнок своєї відповіді чи ідеї; 3) Комбінувати ці варіанти.


Для створення поста зареєструйся на сайті або зайди у свій акаунт, якщо вже є реєстрація. Після чого на початку розділу БЛОГ з'являється кнопка "Создать пост+".

123 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі