• storybook

4.1 | Cтепінь натурального числа з натуральним показником— Довжина 18 метрів… Ширина — теж 18 метрів… Максику, тепер ти.

— Давай рулетку. Так а що за тема?

— Марко попросив допомогти. Він запускає стартап на квадратних кавунах.

— Овва!

— Так і є, так і є, — Марк спустився в підвал з фанерним ящичком. — Ось тут вони зростатимуть, ягідки мої.

— Слухай, що я пропустив? — Макс зістрибнув зі стільчика. — Мишко, пиши: висота два з половиною.

— Та от, власне, поговорив із водієм нашого шкільного автобуса дорогою додому. Такий радий! Зняв, каже, такий врожай кавунів, улюблений, каже, фрукт. Я йому: то ягода. Він: фрукт. І споконвіку ним був, і дуже його люблю, і дуже зручно його до хати котити.

— Ну, в принципі, так і є.

— …а я йому: а кубічні крутіші. І тут таке почалось!.. І що це мутанти, і що генетично модифіковані, і що вкорочують віку, якщо їх їсти. Ну, я попросив зупинити і вийшов, — Марко поправив окуляри. — Пішов додому пішки, йшов-йшов, і прийшла мені ідея!

— Так, усе зрозуміло. А підвал навіщо міряєш?

— А врожай складати. От дивись: це ящичок. А точніше – кубик. Одна його сторона – 25 сантиметрів. А один бік – квадратний. Треба прикинути, скільки мені таких ящичків зробити і скільки кавунчиків у наш підвал влізе. — Це легко! — Мишка дістала блокнотика. — 25 помножити на 25 і на 25… буде… — 25 у кубі, — сказав Макс. — То кавун — у кубі, — сказала Мишка. — А я — множу. — А я — підношу 25 до третього степеня. — Що? — Так простіше записувати. Не 25 на 25 на 25, а 25 — і от така малесенька трієчка вгорі. Третій степінь. Бо ти тричі множиш те саме число саме на себе. Скільки разів перемножуєш, такий степінь і буде. — Це легко! 25 на 3! — Не 25 на 3. А 25 на 25 на 25. — …а іще кубічних кавунчиків сюди влізе більше, ніж кругленьких! — Марко мрійливо кружляв підвалом, підраховуючи майбутню вигоду. — А іще їх простіше перевозити! І в холодильник складати. Кожен захоче такий спробувати! Але вам я їх не продам!

Макс і Мишка перезирнулись. — Я вас пригощу. Просто так. По-товариськи.

Запитання для перевірки розуміння теми:

1. Порахуйте, скільки кавунів влізе в підвал Марка, якщо припустити, що розташує він їх щільненько одним шаром на підлозі? Як називається математична дія, яку ви застосуєте для розрахунку? 2. Чому дорівнюватиме степінь нуля? 3. Двійка з двадцятьма двома нулями! Саме стільки, на думку вчених, зірок у Всесвіті. Точної назви для такої величини немає: хтось називає її «двадцять трильярдів», інші — «двадцять секстильйонів». А як її записати математичною мовою? Що іще в світі доречно записати саме так — за допомогою степеня?Створи свій власний пост про ситуації з твого життя або ідеї, які тобі прийшли на думку після ознайомлення з цією темою.

Ти можеш: 1) Написати історію; 2) Додати відео або малюнок своєї відповіді чи ідеї; 3) Комбінувати ці варіанти.


Для створення поста зареєструйся на сайті або зайди у свій акаунт, якщо вже є реєстрація. Після чого на початку розділу БЛОГ з'являється кнопка "Создать пост+".

116 перегляд3 коментар

Останні пости

Дивитися всі