• lisabonna

Тема 1.1 Здивуйте дорослих, що вони не вміють рахувати :)


Привіт! Мене звати Катя. Я хоумскулер і тато вивчає зі мною математику. Він програміст. Часто він мені розповідає прикольні штучки про математику. Наприклад, про натуральні числа я знаю такий фокус.


Я можу навчити вас фокусу, як вгадати будь-яке число від 1 до 50. Ви теж можете здивувати дорослих, що вони не вміють рахувати навіть до 50.


Спочатку підбери жертву)) Дай їй листок паперу і ручку. Скажи, щоб треба записати число від 1 до 50. ОБИДВІ ЦИФРИ ПОВИННІ БУТИ НЕПАРНІ. Наприклад, не можна вибрати 12, тому що 2 це парна цифра. Потім скажи: «Дві цифри не можуть бути однакові. 17 підходить, а 11 ні». Потім скажи щоб людина записала число, яке вона задумала.


Тим часом ти запиши своє число - 35. І поряд ще одне запасне 37.


ПОЯСНЕННЯ:


Це старий фокус Крескіна. Він вигадав його 50 років тому.


Здається, що там 50 цифр, але якщо подивитися то варіантів мало: 13, 15, 17, 19, 31, 35, 37 и 39. Насправді їх всього вісім. Коли він казав, що 17 підходить, а 11 не підходить, то вже ніхто не вибирав 17, тому що це число використовувалося у прикладі. Тому залишається лише 7 варіантів. Коли Крескін перевірив свій трюк, то виявив, що у більшості випадків люди вибирали 35 і 37.


Під час фокусу він записував 35 і 37, але перекреслював 35. Коли називали 35, він говорив: «Я відчував, що ви думали про інше число, але передумали. Отже, навіть якщо людина називала 35, це число все одно було записане на папері фокусника. Він все одно здивував.


Крескін вважав, якщо використати 17 і 11 у своєму фокусі, то від заставляв людей обирати число від третього десятка.


Пора перевірити друзів і батьків. Лайк якщо сподобалось))

80 перегляд2 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Множення десяткового дробу на натуральне число.

'Біліііньк'. Це був звук Лесиного телефона. Прийшло нове завдання з математики. - О, ніііі - застогнала Леся - я звичайно люблю математику, проте, я хотіла піти погуляти з Діаною! - сказала вона, але

Властивості та вимірювання площі. Майданчики

Два хлопчика гуляли й почали сперечатися, у кого з них більший майданчик: — Ні у мене! У мене ширший! — Казав Гекк Фін. — А у мене довший! — Відповів йому Том Сойєр. А тема сварки була проста: у ко